Dział: Tutorial


Większe wygrane u bukmachera możesz uzyskać poprzez typowanie większej liczby zdarzeń na jednym kuponie. Jest to typowanie na kurs łączny kuponu, tzw. AKO, a zakłady tego typu nazywamy zakładami AKO (akumulatorami). Kursy typów w tym wypadku się mnoży, dzięki czemu uzyskujesz dużo większy kurs kuponu, niż gdybyś typował tylko singla (zakład pojedynczy), czyli jeden typ na zakład. Wygraną w tym przypadku stanowi iloczyn stawki i kursu ogólnego AKO (iloczyn wszystkich kursów poszczególnych typów zawartych na kuponie). Żeby wygrać, musisz poprawnie wytypować wszystkie wyniki w zakładzie – jedno nieprawidłowo wytypowane zdarzenie wyklucza całą wygraną.

Granie zakładów AKO polega więc na zebraniu na jednym kuponie kilku, a nawet kilkunastu ciekawych i najbardziej prawdopodobnych typów tak, aby osiągnąć bardzo wysoki kurs ogólny, dzięki czemu stawiając małą kwotę, np. 2 zł, możesz wygrać kilka, a nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla przykładu w Sportingbet.com 22-letni Baskijczyk postawił zakład kombinacyjny i uzyskał z 1 euro kwotę 173 000 euro w jednym akumulatorze — tak więc wszystko jest możliwe!
Akumulatory dają wysokie wygrane, a ewentualne straty stawek wniesionych do zakładów nie są, aż tak duże, jak w przypadku innych sposobów gry – chyba że, stawiamy bardzo duże pieniądze i mamy nadzieję na gigantyczną wygraną (które także co jakiś czas się zdarzają!).

Dla graczy, którzy uwielbiają zakłady AKO, bukmacherzy internetowi to idealne rozwiązanie. Wygrane nie są pomniejszane o 12% podatku, co sprawia, że wygrana zakładu jest jeszcze większa. Dodatkowo globalne firmy bukmacherskie często organizują rozmaite promocje i dodatkowe bonusy na zakłady tego typu.

 

Żeby bardziej przybliżyć zasadę działania zakładów AKO, posłużymy się przykładem:

Na jednym kuponie zawieramy następujące typy:

mecz: FC Chelsea – Birmingham City

FC Chelsea: typ 1, kurs: 1.22

mecz: Borussia D – Borussia M’Glad.

Borusia:typ 1, kurs: 1.70

mecz: VfB Stuttgart – FC Nürnberg

FC Nürnberg: typ 2, kurs: 6.00

 

kurs ogólny – AKO:
1.22 x 1.70 x 6.00 = 12.44
stawka na kupon:
10 zł
wygrana:
10 zł (stawka) x 12.44 (kurs AKO)
= 124,40 zł
zysk:
124,40 zł (wygrana) – 10 zł (stawka)
= 114,40 zł.

Na prezentowanym przykładzie obliczyliśmy wygraną, którą otrzymasz, grając zakład AKO (akumulator) u bukmacherów internetowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Zakłady AKO (akumulatory) - kilka typów na kupon, 8.7 out of 10 based on 3 ratings